piątek, 20 marca 2015

Poznaj Poznań

Poznań można postrzegać w wielu perspektywach, jest to ośrodek akademicki, centrum handlu, przemysłu i logistyki. Przeciętny mieszkaniec Polski postrzega to miasto przez pryzmat Międzynarodowych Targów Poznańskich, licznych galerii handlowych i koziołków. Poznań kojarzy się z Lechem Poznań, piwem Lech oraz rogalami Marcińskimi. Rozpoczynając tworzenie bloga, chcę Wam przedstawić miasto z nieco innego punktu widzenia. Stolica Wielkopolski nosi w sobie olbrzymi potencjał, który stanowią ludzie związani z designem oraz miejsca, które są nim przesiąknięte. Poznański design to sztuka współczesna, sztuka użytkowa, architektura oraz twórcy, zarówno ci doświadczeni, jak i twórcy młodego pokolenia. Design w powszechnym rozumieniu to grafika użytkowa, projektowanie produktu, wzornictwo, wnętrza, multimedia i moda. Moim zdaniem trudno jest jednak zamknąć to pojęcie w określonych ramach i schematach. Design jest tam, gdzie ludzie, którzy go tworzą, ludzie, którzy są kreatywni i posiadają nieskończony zapas pomysłów, które uparcie realizują. Design nie jest czymś odległym, czymś, co nas nie dotyczy, wręcz przeciwnie, jest on obecny w naszym życiu każdego dnia, otacza nas zewsząd i sprawia, że świat staje się ciekawszy. Rozpoczynając pisanie bloga, chcę wam pokazać miejsca, gdzie design funkcjonuje każdego dnia oraz ludzi, którzy nim żyją, a to wszystko w przestrzeni, jaką stanowi miasto Poznań. 

4 komentarze:

 1. Powodzenia, jako mieszkanka Poznania czekam z niecierpliwością na następne wpisy! :) A nuż dzięki Tobie odkryję coś nowego w tym mieście. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że moje wpisy odkryją przed Tobą Poznań na nowo.

   Usuń
 2. Brzmi ciekawie! Z tej strony Poznania nie poznałam ;)... Ale może uchwycę go w swoim obiektywie i się z Tobą tym podzielę? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie zobaczę jak wygląda Poznań w Twoim obiektywie.

   Usuń