sobota, 25 kwietnia 2015

Nowe Oczekiwanie – Poznań Design Days

Obecnie Poznań przeżywa oblężenie uczestników Pyrkonu, którzy urozmaicili poznańskie ulice barwnością i różnorodnością. Już niebawem, bo od 8 maja miasto stanie się stolicą designu, a to za sprawą Poznań Design Days. Wydarzenie jest już kolejną edycją i odbywa się z inicjatywy Fundacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, potrwa do 17 maja.

Moda, fotografia, architektura czy design to szeroki zakres tematyczny, z którym będą mogli się zapoznać uczestnicy tego wydarzenia. Organizatorzy obiecuję wiele wydarzeń takich jak wystawy, prezentacje, pokazy filmów, spotkania, warsztaty oraz dyskusje. Miejsca, w których będzie można się spotkać, by oglądać, dyskutować i słuchać to Galerii Miejskiej Arsenał, Plac Kolegiacki, Plac Wolności, Centrum Kultury Zamek oraz Kontenery.

Samo wydarzenie stanowi potwierdzenie tezy, którą stawiałem sobie tworząc bloga, że Poznań jest wyjątkowym miastem, w którym kultura i sztuka, przenika się z codziennością. Jest ona obecna na ulicach i wszędzie tam, gdzie tętni życie. Sami organizatorzy opisują przedsięwzięcie w poniższy sposób:

 ,,Poznań Design Days to przedsięwzięcie, które wpisuje się w strategiczne działania Poznania dotyczące wzrostu znaczenia miasta, jako ważnego ośrodka przemysłu kreatywnego. Festiwal to ważny krok w kierunku zintegrowania lokalnych artystów i projektantów, ale także partnerów zaangażowanych w realizację festiwalu. Poznań Design Days 2015 stawia sobie za cel animowanie dyskusji o roli i powinnościach designu obecnie i w przyszłości oraz wspieranie lokalnego środowiska artystycznego i projektowego.”


Jeżeli temat designu nie jest wam obcy, interesuje Was kultura i sztuka, jesteście ciekawi świata i otwarci na nowe doznania, to nie może was zabraknąć na Poznań Design Days. Więcej znajdziecie na http://poznandesigndays.pl/

Thsuki-no-hikari (Blask Księżyca)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz