środa, 15 kwietnia 2015

W sercu Jeżyc

Poznańska dzielnica Jeżyce to miejsce, o którym krąży wiele historii. Jakiś czas temu w rankingu WP można było przeczytać nawet, że jest to jedna z najniebezpieczniejszych dzielnic w Polsce. Gdy na pytanie, w jakiej dzielnicy mieszkasz, udziela się odpowiedzi, że na Jeżycach, to w ludzkich oczach widać  czasem zdziwienie, a czasem przerażenie. Sama dzielnica posiada bardzo bogatą historię i specyficzny charakter. Wielu jej mieszkańców nie wyobraża sobie życia w innym miejscu. 

W ostatnim czasie Jeżyce nabierają nowego charakteru za sprawą przybywających w tym miejscu nowych lokali o specyficznym klimacie, dobrym jedzeniu, przyjaznym wnętrzu  i atmosferze, która uprzyjemnia spędzanie wolnego czasu. Na ulicy Żurawia pojawił się jakiś czas temu Tłok oferujący kawę i ciastka, tuż obok powstał Sztos, który posiada w ofercie pizzę sprzedawaną na kawałki. Idąc dalej wchodzimy w ulicę Kościelną gdzie mieści się Święta Krowa. Dziś słów kilka o jednym z takich najnowszych  miejsc o nazwie Kombinat. Lokal mieści się na ulicy Kościelnej, blisko serca Jeżyc, jakim jest Rynek Jeżycki.  

Ulica Kościelna w Poznaniu to chyba jedna z niewielu ulic, gdzie na niewielkim odcinku znajdują się aż 4 lodziarnie, a wśród nich ta jedna, która powstała jako pierwsza i przez wielu uważana jest za jedyną słuszną. Mowa oczywiście o Wytwórni Lodów Tradycyjnych. To właśnie nieopodal tego miejsca zlokalizowany jest Kombinat, który otworzył swoje progi na początku kwietnia. Jest to miejsce o tyle specyficzne, że za każde danie płaci się tam jedyne 3 złote. Same porcje nie są może olbrzymie, ale kupując 4 można się już najeść i przy okazji skosztować różnorodności. Dużym plusem jest cena wszystkich napoi, która również wynosi 3 złote. Lokal oferuje w swoim asortymencie przygotowywaną na miejscu organiczną oranżadę np. o smaku buraczanym. Samo miejsce posiada niebagatelne wnętrze, przyjazną atmosferę i szybką obsługę. Potrawy podawane są estetycznie, a co najważniejsze smacznie. Ciekawe, czy lokal ma szansę stać się nową atrakcją ulicy Kościelnej?Kombinat
Kombinat

Kombinat
Kombinat
Manufaktura
Wytwórnia Lodów

Kościelna
Food Patrol Kościelna
 Kościelna
Kościelna
Sztos

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz